DENS SANUS OLOMUCENSIS
DENS SANUS OLOMUCENSIS


Program konference - zubní lékaři:


Začátek registrace účastníků: 18.9.2020 i 19.9.2020 - 8.00 hodin

Začátek konference 18.9.2020 i 19.9.2020 - 9.00 hodin


Sborník abstrakt


Pátek 18.9.2020

První blok 9.05 - 12.15 hodin


Moderátor: doc. MUDr. et MUDr. Peter Tvrdý, Ph.D.


9.05 - 9.55
MUDr. Ján Kučera, PhD.1, MUDr. Jozef Minčík, PhD.2, RNDr. František Lofaj, DrSc.3, Ing. Vitězslav Březina, CSc.4

  • 1Stomatologická klinika LF UPJŠ, Košice, 2Ambulancia zubného lekárstva, Košice, 3 Inštitút materiálového výskumu, SAV, Košice, 4Vývojové pracoviště Stomatologické kliniky LF MU Brno
  • Príspevok aktivovaných tvrdých zubných tkanív v reparatívnych pochodoch kosti a zubov

9.55 - 10.00 diskuze


10.00 - 10.55

MUDr. Daniel Černý, Ph.D.

  • D.C.M. klinika, s.r.o. Hradec Králové
  • Kritická místa nechirurgického retreatmentu

10.55 - 11.00 diskuze


11.00 - 11.15 Přestávka


11.15 - 12.10

MUDr. Josef Kunkela, Ph.D.

  • KUNKELA CAMPUS, Jindřichův Hradec
  • „Mind the Gap“

12.10 - 12.15 diskuze


12.15 - 14.00 Prezentace firem a oběd


Druhý blok 14.00 - 17.15 hodin


Moderátor: MDDr. Iva Voborná, Ph.D.


14.00 - 14.45

prof. MUDr. Antonín Šimůnek, CSc., MUDr. Dana Kopecká, Ph.D.

  • Stomatologická klinika LF UK a FN v Hradci Králové
  • Kuriózní situace v implantologii

14.45 - 14.50 diskuze


14.50 - 15.20

MUDr. Magdalena Koťová, Ph.D.

  • Stomatologická klinika 3. LF UK a FN KV, Praha
  • Co bychom neměli přehlédnout v dočasné a časně smíšené dentici

15.20 - 15.25 diskuze


15.25 - 15.40 Přestávka


15.40 - 16.35

MUDr. Katarina Cyprichová

  • EVIDENT - zubná prax, s.r.o.
  • MTA pulpotómia mliečneho zuba

16.35 - 16.40 diskuze


16.40 - 17.10

MUDr. Jana Vašáková

  • Stomatologická klinika 1. LF UK a VFN, Praha
  • Ztráta tvrdých zubních tkání dočasného zubu – etiologie, terapie

17.10 - 17.15 diskuze



Sobota 19.9.2020


Třetí blok 9.00 - 11.15 hodin


Moderátor: MUDr. Eva Míšová, Ph.D.


9.00 - 10.00

MUDr. Martin Kapitán, Ph.D.

  • Stomatologická klinika LF UK a FN v Hradci Králové
  • Význam přípravy zubu na endodontické ošetření

10.00 - 10.05 diskuze


10.05 - 10.20 Přestávka


10.20 - 10.40

prof. MUDr. Jana Dušková, DrSc., MBA

  • Stomatologická klinika 1. LF UK a VFN, Praha
  • Mikrobiom dutiny ústní

10.40 - 10.45 diskuze


10.45 - 11.10

MUDr. Jana Kaiferová, Ph.D.

  • Stomatologická klinika 1. LF UK a VFN, Praha
  • Poruchy erupcie zubov u detí

11.10 - 11.15 diskuze


11.15 - 13.00 Prezentace firem a oběd


Čtvrtý blok 13.00 - 16.00 hodin


Moderátor: MUDr. Ľuboš Harvan, Ph.D.


13.00 - 13.35

MUDr. Danuše Draškovicová, Alena Tihanová, DiS.

  • Privátní praxe, Praha, Dentální hygiena, Kladno
  • S čím se setká stomatolog a dentální hygienistka u dětí ve věku 0-6 let

13.35 - 13.40 diskuze


13.40 - 14.10

MUDr. Pavel Hyšpler

  • Vojenská nemocnice Praha
  • Navigovaná implantace

14.10 - 14.15 diskuze


14.15 - 14.30 Přestávka


14.30 - 15.00

MUDr. Helena Doležalová, Ph.D.

  • Můj zubař s.r.o., Hradec Králové
  • Onkologická problematika v privátní praxi

15.00 - 15.05 diskuze


15.05 - 15.35

MDDr. Tomáš Broniš, MDDr. Michal Mozoľa

  • Klinika ÚČOCH LF UP a FN v Olomouci
  • Kondylární hyperplazie

15.35 - 15.40 diskuze


15.40 - 15.55

MUDr. Ladislav Korotvička1, Mgr. David Prycl, Ph.D.2, Zdeněk Kotulák, MBA3

  • 1Arak o.p.s. ART-MEDICA s.r.o., 2FTK UP Olomouc, 3Arak o.p.s.
  • Projekt STOPKAZUM a jeho realizace v době KORONAVIRU

15.55 - 16.00 diskuze


16.00 Slavnostní zakončení



Generální partner:

Partneři:

Vystavovatelé:

Doplňkové partnerské pozice:

Záštita:

Organizátor: